Bilanţul morţilor din cauza covid-19 în Germania creşte cu o treime la 196, iar al contaminărilor cu aproape 5.000, la 36.508

Bilanţul morţilor din cauza covid-19 în Germania creşte cu o treime la 196, iar al contaminărilor cu aproape 5.000, la 36.508
Bilanţul morţilor din cauza covid-19 în Germania creşte cu o treime la 196, iar al contaminărilor cu aproape 5.000, la 36.508 (Foto: Twitter)

Germania a înregistrat aproape 5.000 de noi contaminări cu noul coronavirus şi o creştere cu o treime a numărului morţilor - care a ajuns la 198, a anunţat joi Institutul Robert-Koch, autoritatea federală germană în domeniul sănătăţii, relatează Reuters.

Numărul contaminărilor cu noul coronavirus în Germania a crescut la 36.508 - cu 4.995 mai multe decât miercuri.

viewscnt

Articolul de mai sus este destinat exclusiv informării dumneavoastră personale. Dacă reprezentaţi o instituţie media sau o companie şi doriţi un acord pentru republicarea articolelor noastre, va rugăm să ne trimiteţi un mail pe adresa abonamente@news.ro.

Recomandările editorilor