Un incendiu a izbucnit joi, la puţihn timp după miezul nopţii, la un depozit de fier vechi din municipiul Buzău. Focul, care se manifesta pe o suprafaţa de aproximativ 200 mp, la stive de cartoane şi mase plastice, cu risc de propagare la utilaje, a fost stins dimineaţă, în jurul orei 7.00.

Distribuie pe Facebook Distribuie pe X Distribuie pe Email
”La ora 00:30, pompierii buzoieni au fost solicitaţi pentru stingerea unui incendiu izbucnit în curtea unui depozit de fier vechi din municipiul Buzău. Focul se manifesta pe o suprafaţa de aproximativ 200 mp, la stive de cartoane şi mase plastice, cu risc de propagare la utilaje”, a anunţat ISU Buzău.
 
Intervenţia a fost îngreunată de cantitatea mare de materiale combustibile, degajările mari de fum şi pericolul de extindere la utilajele din apropiere.
Pompierii au reuşit să limiteze incendiul şi să împiedice propagarea acestuia la construcţiile şi echipamentele învecinate, fiind localizat  la ora 02:29 şi lichidat în jurul orei 07:00.
 
La intervenţie au participat 19 pompieri cu 4 autospeciale de stingere, o cisternă, o autospecială de descarcerare şi o ambulanţă SMURD. 
viewscnt
Urmărește-ne și pe Google News

Articolul de mai sus este destinat exclusiv informării dumneavoastră personale. Dacă reprezentaţi o instituţie media sau o companie şi doriţi un acord pentru republicarea articolelor noastre, va rugăm să ne trimiteţi un mail pe adresa abonamente@news.ro.