Dolj: Cinci bărbaţi au fost reţinuţi pentru 24 de ore după ce s-au luat la bătaie cu alte persoane / Patru victime au ajuns la spital

Dolj: Cinci bărbaţi au fost reţinuţi pentru 24 de ore după ce s-au luat la bătaie cu alte persoane / Patru victime au ajuns la spital

Cinci bărbaţi au fost reţinut de poliţiştii din Dolj, pentru 24 de ore, după ce s-au luat la bătaie cu alte persoane în comuna Cetate. În urma evenimentului, patru victime au fost transportate la spital.

Reprezentanţii Inspectoratului de Poliţie al Judeţului Dolj au anunţat, miercuri, că la sfârşitul săptămânii trecute, poliţiştii au fost sesizaţi că în incinta unei societăţi comerciale din comuna Cetate are loc un conflict între mai multe persoane. 
”La faţa locului s-au deplasat de urgenţă poliţiştii, care au stabilit că între două grupuri de persoane a izbucnit un conflict spontan, în urma căruia mai multe persoane au fost lovite sau ameninţate cu acte de violenţă, fiind tulburată ordinea şi liniştea publică. Totodată, patru persoane au necesitat îngrijiri medicale, fiind transportate la spital”, au afirmat poliţiştii. 
În urma acestui eveniment, cinci bărbaţi, cu vârste cuprinse între 30 şi 56 de ani, toţi din Cetate, au fost reţinuţi pentru 24 de ore, pentru săvârşirea infracţiunilor de lovirea sau alte violenţe, ameninţarea şi tulburarea ordinii şi liniştii publice. 
Aceştia urmează să fie prezenaţi Parchetului de pe lângă Judecătoria Calafat, pentru luarea unei măsuri preventive.
viewscnt

Articolul de mai sus este destinat exclusiv informării dumneavoastră personale. Dacă reprezentaţi o instituţie media sau o companie şi doriţi un acord pentru republicarea articolelor noastre, va rugăm să ne trimiteţi un mail pe adresa abonamente@news.ro.

Află mai multe despre
Recomandările editorilor
Ultima oră