Deţinuţii de la PMS Iaşi care s-au urcat pe un acoperiş au renunţat la protest, însă atmosfera continuă să fie tensionată

Deţinuţii de la Penitenciarul de Amximă Siguranţă din Iaşi, care s-au urcat, miercuri, pe un acoperiş din incinta unităţii, au renunţat la protest în cursul după-amiezii, însă atmosfera continuă să fie tensionată printre persoanele încarcerate la Iaşi. Tot miercuri, programul de vizite la penitenciarul din Iaşi a fost sistat.

Recomandările editorilor
Ultima oră