Doi adulţi şi patru copii cu vârste între unu şi opt ani au fost transportaţi la spital, luni, după ce două autoturisme s-au ciocnit, pe autostrada A1, pe sensul Piteşti - Curtea de Argeş.
Accidentul s-a produs pe Autostrada A1, pe sensul Piteşti - Curtea de Argeş, fiind implicate două autoturisme.
Acolo au fost trimise două autospeciale de stingere, o autospecială de descarcerare şi o ambulanţă SMURD de prim ajutor calificat, două ambulanţe SAJ şi o autospecială de transport personal şi victime multiple.
”Forţele de intervenţie ajunse la locul solicitării au constatat că două persoane se aflau în imposibilitatea de a se evacua pe cont propriu din vehicul. De urgenţă, acestea au fost extrase de către pompieri şi predate echipajelor medicale prezente la eveniment”, a transmis ISU Argeş.
În accident au fost implicate opt persoane, dintre care patru copii.
Potrivit sursei citate, o femeie, în vârstă de aproximativ 78 de ani, şi un bărbat, în vârstă de aproximativ 57 de ani, au fost preluaţi de două echipaje SMURD şi transportaţi la UPU Piteşti. Cei patru copii, cu vârste cuprinse între 1 şi 8 ani, împreună cu părinţii acestora, au fost transportaţi la Spitalul de Pediatrie Piteşti de două ambulanţe SAJ.
Alte două persoane implicate în eveniment au refuzat îngrijiri medicale.


























