Opt persoane au fost rănite în urma unui accident în care au fost implicate o autoutilitară, un microbuz şi o cisternă, provocat de un şofer de 18 ani, produs pe DN2, în zona localităţii Săbăoani, din judeţul Neamţ.

La data de 22 iunie a.c., în jurul orei 23:23, poliţiştii din cadrul Poliţiei municipiului Roman au fost sesizaţi cu privire la producerea unui eveniment rutier, în afara localităţii Traian. În urma cercetărilor desfăşurate de poliţişti a rezultat faptul că, în timp ce un tânăr, în vârstă de 18 ani, din Vrancea, conducea o autoutilitară pe DN2-E85, cu direcţia de deplasare spre municipiul Roman, ar fi pierdut controlul asupra direcţiei de deplasare, intrând în coliziune cu o cisternă şi ulterior cu un microbuz, condus de un bărbat de 44 de ani, din Roman, care circulau din sens opus", anunţă IPJ Neamţ.

În urma accidentului, au fost răniţi 6 pasageri din microbuz, cu vârste cuprinse între 36 şi 58 de ani, şoferii autoutilitarei şi microbuzului.
Cei trei şoferi au fost testaţi alcoolscopic, rezultatele fiind negative.





























