Fotbalistul echipei Gaziantep FK, Denis Drăguş, a înscris un gol şi a reuşit un assist în meciul câştigat de formaţia pregătită de Marius Şumudică, sâmbătă, în deplasare, cu scorul de 3-0, în faţa Karagumruk, în etapa a 18-a din Turcia.

Drăguş a marcat în minutul 27 şi a pasat decisiv pentru Gradel în minutul 49. Al treilea gol a fost înscris de Kizildag, în minutul 87, din assistul lui Maxim.

Denis Drăguş a jucat până în minutul 75, iar Alexandru Maxim a intrat pe teren în minutul 54. Tot la Gaziantep FK, Florin Niţă a fost integralist.

Echipa românilor ocupă locul 13 în clasament, cu 19 puncte, în timp ce Karagumruk este pe 15, cu 17 puncte. Lider este Fenerbahce, care are 43 de puncte.