Volei feminin: România, a doua victorie în Golden League, cu Azerbaidjan, la turneul de la Blaj

Volei feminin: România, a doua victorie în Golden League, cu Azerbaidjan, la turneul de la Blaj
FOTO: CEV

Naţionala de volei feminin a României a învins vineri, la Blaj, reprezentativa Azerbaidjan, scor 3-0, în Golden League, al doilea turneu din competiţie.

Scorul pe seturi a fost 25-19, 25-15, 25-10, în doar 75 de minute.

A doua partidă din cadrul turneului de la Blaj va avea loc duminică, în compania Suediei.

În primele două partide din competiţie, România a învins Austria, cu 3-0, şi a pierdut cu Cehia, cu 1-3.

Al treilea turneu va avea loc la Gijon, în 1-2 iunie, cu echipele Croaţiei şi Spaniei.

Primele trei clasate, plus Cehia (ţara organizatoare) se vor califica la Turneul Final care se va disputa în 15-16 iunie.

 

viewscnt

Articolul de mai sus este destinat exclusiv informării dumneavoastră personale. Dacă reprezentaţi o instituţie media sau o companie şi doriţi un acord pentru republicarea articolelor noastre, va rugăm să ne trimiteţi un mail pe adresa abonamente@news.ro.

Recomandările editorilor