Formaţia Valencia s-a calificat, duminică, în sferturile de finală ale Cupei Spaniei, trecând în optimi de echipa de liga a treia Atletico Baleares, scor 1-0.

Golul a fost marcat de Marcos Andre, în minutul 1.

În sferturi mai sunt calificate echipele Mallorca, Rayo Vallecano şi Cadiz.

Partida Betis – FC Sevilla a fost suspendată sâmbătă în prima repriză, după ce unul dintre jucători a fost lovit în cap de un obiect aruncat din tribună.

Meciul Real Sociedad – Atletico Madrid se va disputa la 19 ianuarie, iar confruntările Elche – Real Madrid şi Athletic Bilbao – FC Barcelona vor avea loc la 20 ianuarie.