Formaţia Universitatea Craiova a învins, vineri seară, în deplasare, cu scorul de 2-1 (1-1), echipa Gaz Metan Mediaş, într-un meci din etapa a şasea a play-off-ului Ligii I, în care gazdele au condus cu 1-0.

Au marcat Roberto Romeo ’21 pentru Gaz Metan şi Valentin Mihăilă ’39 şi Alexandru Cicâldău ’54 pentru Craiova.

În minutul 71, gazdele au rămas în inferioritate numerică, Sergiu Buş fiind eliminat după ce i-a adresat injurii arbitrului asistent. În acelaşi minut a primit cartonaş roşu şi Marius Constantin, aflat pe banca de rezerve.

Gaz Metan Mediaş: Pleşca - Butean, M. Constantin (Nielsen ‘37), Larie, De Moura - Droppa, Chamed - R. Romeo (Trif ’61), Ciocan (Avram ’86), Velisar (Popa ’86)  - Buş. Antrenor: Dusan Uhrin

Universitatea Craiova: Pigliacelli – Vlădoiu (Vătăjelu ’81), Acka, Cosic, N. Bancu – Nistor (Gustavo ’80), Mateiu, Cicâldău - Ivan, Koljic, Mihăilă. Antrenor: Cristiano Bergodi

Cartonaşe galbene: M. Constantin ’35, Chamed ‘45+2, Droppa ’53 / Cicâldău ‘76

Cartonaşe roşii: Buş ’71, M. Constantin ‘71

Arbitri: Ovidiu Haţegan - Octavian Şovre, Sebastian Eugen Gheorghe - Florin Andrei

Observator de arbitri: Sorin Boca