Echipa Sepsi OSK a încheiat la egalitate vineri, pe teren propriu, scor 1-1, cu formaţia FC Voluntari, în primul meci al etapei a 20-a din Superligă.

Gazdele au deschis scorul în minutul 20, prin Tudorie, iar FC Voluntari a egalat în minutul 76, când Nemec a înscris din centrarea lui Merloi.

SEPSI: Niczuly - Aganovic, Ninaj, M. Tamaş, A. Dumitrescu (Ispas 81) – C. Matei (Achahbar 69), Păun, J. Rodriguez (Francisco Junior 81) – Rondon (Safranko 69), Tudorie, Ştefănescu (I. Gheorghe 28). ANTRENOR: Cristiano Bergodi

FC VOLUNTARI: Popa - Ricardinho, Matricardi, Armaş - Costin (Helder Tavares 88), Raţă (R. Popescu 90), Meleke, Govea, Aliji – Nemec (I. Andreş 89), Florea (Merloi 61). ANTRENOR: Liviu Ciobotariu

Cartonaşe galbene: Tudorie 64, J. Rodriguez 64, A. Dumitrescu 73 / Nemec 18, V. Raţă 19

Arbitri: Petrescu Radu - Grigoriu Mircea Mihail, Gheorghe Bogdan

Arbitri VAR: Haţegan Ovidiu - Ţepuşă Mihaela