Echipa Poli Iaşi a încheiat la egalitate vineri seara, pe teren propriu, scor 0-0, cu formaţia bucureşteană Dinamo, în etapa a 29-a din Superligă.

La Iaşi, în primul meci al etapei a 29-a, gazdele au evoluat fără antrenorul Leo Grozavu pe bancă, acesta fiind suspendat după cartonaşul roşu primit etapa trecută.

În minutul 12 Itu nu a tras destul de tare ca să-i pună probleme lui Golubovic. După nouă minute, Hakim Abdallah a încercat să devieze pasa lui Pavicic, dar a trimis puţin pe lângă poartă. În minutul 63, Hakim Abdallah nu a reuşit să prindă poarta la centrarea lui Borduşanu, iar în minutul 84 Dani Iglesias a pasat perfect, Abdallah a preluat şi nu l-a putut învinge pe portarul ieşenilor.

S-a încheiat 0-0 şi Poli Iaşi a ajuns la 32 de puncte, ocupând locul 12, în timp ce Dinamo are 26 de puncte, fiind pe locul 15.

POLI IAŞI: Ailenei – Todoroski (Martac 88), Samayoa, Fl. Ilie, C. Itu (Saghiri 46), Stefanovici – Harrison (A. Roman 64), Marchioni (Jatoba 46), L. Mihai - Bettaieb, S. Buş (Kabran 64). ANTRENOR: Leo Grozavu

DINAMO: Golubovic - Edgar Ie (Homawoo 46), Velkovski, Patriche - De Moura, Gnahore, Pavicic (Ilic 90+3), Borduşanu – Milanov (Dani Iglesias 61), Hakim Abdallah (A. Bani 90+3), Goncalo Gregorio (Selmani 46). ANTRENOR: Zeljko Kopic

Cartonaşe galbene: Todoroski 10, Marchioni 27

Arbitri: Rareş Vidican - Sebastian Gheorghe, Adrian Popescu - Marius Omuţ

Arbitri VAR: Claudiu Marcu - Viorel Flueran

Observator: Liviu Ciubotariu