Fotbalistul echipei Genclerbirligi, Bogdan Stancu, a înscris un gol în meciul terminat la egalitate, vineri, pe teren propriu, scor 3-3, cu Yeni Malatyaspor, în etapa a XIII-a a campionatului Turciei.

Stancu, integralist la Genclerbirligi, a marcat golul de 2-1, în minutul 76, din penalti.

Oaspeţii au condus cu 1-0 şi cu 3-2, iar echipa românului a egalat datorită unui gol marcat în minutul 90+1.

În afară de Stancu, au înscris Giovanni Sio ’52 şi Berişbek ‘90+1 prntru gazde, respectiv Bifouma ’44 şi Yalcin ’85, ’88 pentru oaspeţi.

În clasament, Genclerbirligi ocupă locul 11, cu 14 puncte, iar Yeni Malatyaspor este pe şase, cu 20 de puncte. Lider este Sivasspor, care are 24 de puncte şi un joc mai puţin.