Snowboard Cross: Kata Mandel, locul 3 pentru România la Europa Cup, la St. Moritz

Snowboard Cross: Kata Mandel, locul 3 pentru România la Europa Cup, la St. Moritz

Sportiva Kata Mandel, reprezentanta României, s-a clasat pe locul trei la snowboard cross, miercuri, la etapa de Europa Cup de la St. Moritz (Elveţia), în cadrul Helvetia Cross Tour.

Într-un concurs cu 50 de sportive din 16 naţiuni, Kata Mandel a încheiat pe locul 3, cu timpul de 51.93, o evoluţie foarte bună pe traseul din celebra staţiune elveţiană.

Podiumul a fost completat de Hanna Percy (SUA), câştigătoarea probei, şi de Noemie Wiedmer (Elveţia)

Rezultatul obţinut de sportiva noastră reprezintă o performanţă importantă pentru România în circuitul european de snowboard cross.

viewscnt

Articolul de mai sus este destinat exclusiv informării dumneavoastră personale. Dacă reprezentaţi o instituţie media sau o companie şi doriţi un acord pentru republicarea articolelor noastre, va rugăm să ne trimiteţi un mail pe adresa abonamente@news.ro.

Recomandările editorilor