Simona Halep, locul 3 mondial, nu va participa la turneul de la Doha, programat în perioada 1-6 martie, au anunţat, marţi, organizatorii.
"Abia aştept să revin anul viitor", a declarat Halep, conform organizatorilor.
În schimb, la Doha vor fi prezente Ashleigh Barty, numărul 1mondial, şi Sofia Kenin, a patra jucătoare mondială.
Simona Halep has withdrawn from The Qatar Total Open in Doha. The tournament announced the news on Instagram. pic.twitter.com/JcpEWslzga
— WTA Insider (@WTA_insider) February 23, 2021




























