Şeriff Tiraspol şi Salzburg au obţinut calificarea în grupele Ligii Campionilor

Şeriff Tiraspol şi Salzburg au obţinut calificarea în grupele Ligii Campionilor

Echipele Şeriff Tiraspol, în premieră, şi Salzburg au obţinut calificarea în grupele Ligii Campionilor, în urma meciurilor care au avut loc, miercuri, în manşa a doua a play-off-ului competiţiei. Partida Şahtior Doneţk - Monaco a intrat în prelungiri.

Rezultatele înregistrate miercuri sunt următoarele (echipele eliminate vor evolua în grupele Ligii Europa):

Traseul campioanelor:

Dinamo Zagreb - Şeriff Tiraspol, scor 0-0. În tur, 0-3;

Brondby - Salzburg, scor 1-2 (0-2). În tur, 1-2.

Au marcat: Maxso '62 / Sesko '4, Aaronson '10.

Traseul echipelor care nu sunt campioane:

Şahtior Doneţk - Monaco, scor 1-2 (0-2). În tur, 1-0. Meciul a intrat în prelungiri.

Au marcat: Marlos '74 / Ben Yedder '18, '39.

În urma meciurilor de marţi s-au calificat Young Boys Berna, Malmo şi Benfica Lisabona.

viewscnt

Articolul de mai sus este destinat exclusiv informării dumneavoastră personale. Dacă reprezentaţi o instituţie media sau o companie şi doriţi un acord pentru republicarea articolelor noastre, va rugăm să ne trimiteţi un mail pe adresa abonamente@news.ro.

Recomandările editorilor
Ultima oră