Serie A: Napoli pierde acasă, 2-3 cu Bologna

Serie A: Napoli pierde acasă, 2-3 cu Bologna

Echipa italiană Bologna a învins luni seara, în deplasare, scor 3-2, formaţia Napoli, în etapa a 36-a din Serie A.

Oaspeţii au început mai bine pe Stadio Diego Armando Maradona şi Federico Bernardeschi a deschis scorul în minutul 9 al partidei cu Napoli. În minutul 34, Riccardo Orsolini a transformat un penalti şi a majorat avantajul bolognezilor. Gazdele au replicat prin reuşita lui Giovanni Di Lorenzo, din minutul 45+2, iar imediat după pauză, în minutul 48, Alisson Santos a egalat pentru napoletani.

În cele din urmă Napoli - Bologna s-a terminat cu victoria oaspeţilor, 2-3, după golul lui Jonathan Rowe, din minutul 90+1.

Echipa lui Antonio Conte e a doua în clasament, cu 70 de puncte, în timp ce Bologna are 52 de puncte şi ocupă poziţia a 8-a.

viewscnt

Articolul de mai sus este destinat exclusiv informării dumneavoastră personale. Dacă reprezentaţi o instituţie media sau o companie şi doriţi un acord pentru republicarea articolelor noastre, va rugăm să ne trimiteţi un mail pe adresa abonamente@news.ro.

Recomandările editorilor
Ultima oră