Echipele Empoli şi Lazio Roma au încheiat la egalitate meciurile susţinute miercuri, în etapa a patra din Serie A. La Empoli, Răzvan Marin a intrat în minutul 64, iar Ştefan Radu nu a jucat pentru Lazio

Empoli – Verona s-a încheiat la egalitate, scor 1-1 (Baldanzi 26 / Kallon 69). Răzvan Marin a fost rezervă la Empoli şi a intrat în minutul 64, în locul lui Grassi.

Meciul dintre echipele Sampdoria Genoa şi Lazio Roma s-a terminat tot cu scorul de 1-1 (Gabbiadini 90+2 / Immobile 21). Ştefan Radu a fost rezervă neutilizată la laziali.

În al treilea meci disputat miercuri seara, Udinese a învins cu 1-0 pe AC Fiorentina. Unicul gol al meciului a fost înscris de Beto, în minutul 17.