Formaţia Cagliari a învins, luni, pe teren propriu, cu scorul de 4-3, echipa Sampdoria Genova, în etapa a XIV-a a campionatului Italiei. Cagliari a revenit după ce a fost condusă cu 3-1.

Sampdoria a condus prin golurile marcate de Quagliarella (30- penalti) şi Ramirez (52).

Nainggolan a punctat pentru Cagliari (69), însă după un minut Quagliarella a punctat din nou pentru genovezi.

Însă Pedro a egalat în minutele 74 şi 76, iar Cerri a adus victoria celor de la Cagliari cu un gol marcat în minutul 90+6.

În clasament, Cagliari este pe locul 4, cu 28 de puncte, iar Sampdoria este pe 17, cu 12 puncte.

Liderul campionatului Italiei este Inter Milano, cu 37 de puncte.