Echipa italiană Bologna a încheiat la egalitate vineri seara, pe teren propriu, scor 1-1, cu echipa Genoa, în primul meci al etapei a 19-a din Serie A.

La Bologna oaspeţii au deschis scorul în minutul 20, prin Albert Gudmundsson, şi au intrat în avantaj la pauză după o primă repriză echilibrată. Gazdele au alergat după egalare întreaga parte secundă, însă defensiva celor de la Genoa a fost bine condusă de Radu Drăguşin. Bologna a egalat însă în minutul 90+5, când a înscris Lorenzo De Silvestri şi scorul final a fost 1-1.

Genoa bifează al patrulea meci fără înfrângere. Radu Drăguşin a fost integralist la echipa vizitatoare, în timp ce George Puşcaş a rămas pe banca rezervelor.

În clasament, Bologna se află pe locul 5, cu 32 de puncte, iar Genoa este pe 12, cu 21 de puncte.