Atacantul echipei Bayern Munchen, Serge Gnabry (28 de ani), nu va evolua în meciul de miercurea viitoare, împotriva echipei Arsenal, din manşa secundă a sferturilor de finală ale Ligii Campionilor. Internaţionalul german s-a accidentat la coapsa stângă

Atacantul va lipsi între două şi trei săptămâni din cauza unei rupturi musculare în partea din spate a coapsei stângi, suferită marţi, în prima manşă a sferturilor de finală ale Ligii Campionilor dintre Arsenal şi Bayern (2-2).

Prin urmare, el va rata returul de pe Allianz Arena, miercuri 17 aprilie (22:00).

Internaţionalul german (45 de selecţii, 22 de goluri), care a marcat golul egalizator împotriva fostului său club (2011-2016), a fost înlocuit în minutul 70 de Raphaël Guerreiro.