Formaţia Sepsi Sfântu Gheorghe a învins, vineri, la Braşov, cu scorul de 2-1 (0-0), echipa Juventus Bucureşti, în primul meci al etapei a doua a Ligii I.

Golurile au fost marcate de Ghinga '62 şi C. Herea '90+1 pentru Sepsi, respectiv Stoenac '90+2.

1-0: Ghinga a deschis scorul, în minutul 62, reuşind să împingă mingea în poartă din apropiere.

2-0: Claudiu Herea a înscris al doilea gol, în minutul 90+1, după pasa lui Patrick Petre.

2-1: Stoenac a redus din diferenţă în minutul 90+3.

Sepsi: Niczuly – Burlacu, Oros (Damian '61), Ursu, Dumbravă – Ghinga, Thiaw (Fulop '53) – Astafei (Plibaitis '89), C. Herea, P. Petre – Hadnagy. Antrenor: Valentin Suciu.

Juventus Bucureşti: Mingote – Beţa (Ţîră '69), Benga, Wallace, Ştefan – Lungu (Bucşa '46), Stoenac – Buhăescu, Băjenaru, C. Petre (Călinţaru '46)– Măzărache. Antrenor: Daniel Opriţa

Cartonaşe galbene: Thiaw '24, Hadnagy '66, Niczuly '90+5 / Petre '5, Wallace '40, Stoenac '52, Măzărache '57

Arbitrul Adrian Comănescu a condus la centru partida, ajutat de asistenţii Vasile Marinescu şi Dragoş Iliescu, iar Ionuţ Coza a fost rezervă.

Observatorii întâlnirii de la Braşov  au fost Sorin Boca şi Ion Craiu.