Sepsi: Cosmin Matei a suferit o comoţie cerebrală la meciul cu Steaua / Precizările medicului Gheorghe Popa

Sepsi: Cosmin Matei a suferit o comoţie cerebrală la meciul cu Steaua / Precizările medicului Gheorghe Popa
FOTO; Facebook Sepsi OSK

Clubul Sepsi Sfântu Gheorghe a anunţat, vineri, că starea căpitanului Cosmin Matei este stabilă după accidentarea suferită la meciul cu Steaua, din Liga a 2-a.

Potrivit medicului echipei, Gheorghe Popa, Matei a suferit o comoţie cerebrală, un hematom la ochiul drept şi la pleoapă, iar buza inferioară a necesitat sutură.

“Starea lui este stabilă, iar în cursul zilei de astăzi va fi externat. În următoarele şapte zile, Cosmin Matei va rămâne sub atentă supraveghere medicală, timp în care nu va putea efectua antrenamente”, precizează Sepsi.

Formaţia Steaua a fost învinsă, joi, pe teren propriu, cu scorul de 2-0, de echipa Sepsi, într-un meci din play-off-ul Ligii a 2-a. În minutul 64, de la Steaua a fost eliminat Huszti, pentru o intrare dură la Cosmin Matei. Acesta din urmă a ajuns la spital.

viewscnt

Articolul de mai sus este destinat exclusiv informării dumneavoastră personale. Dacă reprezentaţi o instituţie media sau o companie şi doriţi un acord pentru republicarea articolelor noastre, va rugăm să ne trimiteţi un mail pe adresa abonamente@news.ro.

Recomandările editorilor
Ultima oră