Formaţia Sassuolo, cu Vlad Chiricheş titular, a învins, duminică, în deplasare, cu scorul de 4-1, echipa Spezia, într-un meci din etapa a doua a campionatului Italiei.

Sassuolo a avut trei goluri anulate pentru ofsaid după consultarea VAR, în minutele 20, 58 şi 69, toate trei marcate de Caputo.

Învingătorii au înscris prin Djuricic ’12, Berardi ’64 (penalti), Defrel ’66 şi Caputo ’76. Pentru Speczia a marcat Galabinov, în minutul 30.

Chiricheş a jucat până în minutul 78.

Partidele Napoli – Genoa, Hellas Verona – Udinese, Crotone – AC Milan şi AS Roma – Juventus Torino au loc tot duminică, iar întâlnirea Bologna – Parma este programată luni.