FC Voluntari a terminat la egalitate partida amicală disputată, miercuri, în compania formaţiei din Kazahstan Okzhetpes Kokshetau, scor 1-1.

Pentru FC Voluntari a fost primul meci din cadrul cantonamentului din Antalya.

Golul formaţiei din Liga I a fost marcat de Ionuţ Balaur, în minutul 12.

FC Voluntari a ratat un penalti la scorul de 1-1, în minutul 72, prin Nicolas Gorobsov.

Mihai Teja a folosit două formule de joc aproape total diferite în cele două reprize:

Rîmniceanu – Leasă, Balaur, Achim, Kocic – Gheorghe, Laidouni, Signorelli – Sanoh, Simonovski, Benzar

Mitrev – Struna, Rodriguez, Achim, Vlad – Capatina, Gorobsov, Borţoneanu – Costin, Ţîră, Măţan.

FC Voluntari are programat următorul meci sâmbătă, cu Dinamo Tbilisi (Georgia)