Atacantul Raul Rusescu a marcat golul victoriei în partida pe care echipa turcă Osmanlispor a câştigat-o, joi, în deplasare, cu scorul de 2-1 (1-0), în faţa formaţiei spaniole Villarreal, în etapa a patra a grupei L a Ligii Europa, din care face parte şi Steaua Bucureşti.

Rusescu, care a fost introdus pe teren în minutul 72, a înscris trei minute mai târziu.

Primul gol al turcilor a fost reuşit de Webo, în minutul 8, în timp ce pentru spanioli a marcat Rodri Hernandez, în minutul 48.

20 mai - Evenimentul News.ro “Energy Road - Energie la tine acasă”. Parteneri: AS & Partners, FPPG, Delgaz Grid, Hidroelectrica, Nuclearelectrica, Premier Energy, Romgaz
4 iunie - Eveniment Profit.ro: Piaţa imobiliară românească sub spectrul crizei occidentale. Ediţia a IV-a. Parteneri: 123Credit, Cushman and Wakefield
6 iunie - Maratonul Energiei

Villarreal: Andres Fernandez - Rukavina, Alvaro Gonzalez, Victor Ruiz, Jose Angel - Dos Santos (Sansone '80), Rodri Hernandez, Bruno, Cerişev (Samu Castillejo '69) - Borre (Pato '63), Bakambu. Antrenor: Fran Escriba.

Osmanlispor: Arikan - Bayir, Curuksu, Prochazka, Tiago Pinto - Cagiran (Demir '86), P. N'Diaye - Delarge (Regattin '67), Maher, Umar - Webo (Rusescu '72). Antrenor: Mustafa Akcay.

Cartonaşe galbene: Victor Ruiz '56 / Bayir '39, Cagiran '70.

Partida a fost arbitrată de o brigadă din Austria avându-l la centru pe Harald Lechner.

Clasamentul grupei L după patru etape este următorul: 1. Osmanlispor - 7 puncte, 2. Villarreal - 5 puncte, 3. FC Zurich - 5 puncte, 4. Steaua Bucureşti - 3 puncte.

Etapa a cincea (24 noiembrie, ora 20.00): Steaua Bucureşti - Osmanlispor şi FC Zurich - Villarreal.