Echipa Rapid Bucureşti a pierdut al treilea meci amical disputat în cantonamentul din Antalya, vineri, 0-2 cu Sigma Olomouc.

Deşi Rapid a avut prima mare ocazie a meciului cu echipa cehă, prin Pănoiu - şut pe lângă poartă în minutul 19, cehii de la Sigma au deschis scorul în minutul 33, prin Chytil. Dugandzic a mai avut o şansă pe final de repriză, când a reluat peste poartă centrarea lui Onea, însă golul a picat tot în poarta lui Moldovan. A înscris Benes, în minutul 66, stabilind scorul final. 2-0 pentru Sigma Olomouc.

FC Rapid şi se pregăteşte pentru revenirea în ţară.

Vineri, 20 ianuarie, Rapid va juca în Superligă, pe teren propriu, cu Sepsi OSK.