Glasgow Rangers, echipa lui Ianis Hagi, a fost învinsă, marţi, cu scorul de 2-1 (0-1), de Malmo, în manşa a doua a turului al treilea preliminar al Ligii Campionilor. Campioana Suediei merge în play-off, după ce a câştigat şi meciul tur, tot cu 2-1.

Gazdele au deschis scorul, în minutul 19, prin Morelos, apoi au avut superioritate numerică, după eliminarea lui Bonke, în minutul 45+1, pentru două cartonaşe galbene.

Chiar şi în aceste condiţii, oaspeţii au marcat de două ori, prin croatul Antonio-Mirko Ciolac, în minutele 53 şi 58.

Ianis Hagi a intrat în minutul 70, în locul lui Arfield.

Alte rezultate înregistrate, marţi, în Liga Campionilor:

Benfica Lisabona - Spartak Moscova, scor 2-0 (1-0), în tur 2-0;

A marcat: Joao Mario '58, Iaremciuk '90+2.

- acest meci a fost pe traseul echipelor care nu sunt campioane.

Legia - Varşovia - Dinamo Zagreb, scor 0-1 (0-1), în tur 1-1;

A marcat: Franjici '20.

Ludogoreţ - Olympiacos Pireu, scor 2-2 (0-1), 4-1 la lovituri de departajare, în tur 1-1.

Au marcat: Semedo '49 (a), Sotiriou '57 (p) / M'Vila '31, El Arabi '38.

- Valbuena şi Koka de la oaspeţi au ratat la loviturile de departajare.

- în minutul 86, Ousseynou Ba (Olympiacos) a fost eliminat.

- la gazde, Claudiu Keşeru nu a fost în lot, iar Dorin Rotariu a intrat în minutul 94, în locul lui Josue Sa.