Radu Drăguşin a rămas fără antrenor la Tottenham. Clubul anunţă demiterea lui Thomas Frank

Radu Drăguşin a rămas fără antrenor la Tottenham. Clubul anunţă demiterea lui Thomas Frank
FOTO: Facebook Tottenham Hotspur

Clubul Tottenham Hotspur, la care este legitimat Radu Drăguşin, a anunţat, miercuri, despărţirea de tehnicianul Thomas Frank.

“Clubul a luat decizia de a face o schimbare în ceea ce priveşte postul de antrenor principal al echipei masculine. Thomas Frank va părăsi clubul astăzi.

Thomas a fost numit în iunie 2025 şi am fost hotărâţi să îi acordăm timpul şi sprijinul necesar pentru a construi împreună viitorul.

Cu toate acestea, rezultatele şi performanţele au determinat consiliul de administraţie să concluzioneze că este necesară o schimbare în acest moment al sezonului.

Pe tot parcursul perioadei petrecute la club, Thomas s-a comportat cu un angajament neclintit, dând tot ce a avut mai bun în eforturile sale de a duce clubul mai departe. Dorim să îi mulţumim pentru contribuţia sa şi îi urăm mult succes în viitor”, se arată în comunicatul clubului Tottenham.

Formaţia Tottenham, cu fundaşul Radu Drăguşin integralist, a fost învinsă, marţi, pe teren propriu, cu scorul de 2-1, de echipa Newcastle, în etapa a 26-a din Premier League.

viewscnt

Articolul de mai sus este destinat exclusiv informării dumneavoastră personale. Dacă reprezentaţi o instituţie media sau o companie şi doriţi un acord pentru republicarea articolelor noastre, va rugăm să ne trimiteţi un mail pe adresa abonamente@news.ro.

Recomandările editorilor
Ultima oră