Fotbalistul echipei Pisa, George Puşcaş, a înscris un gol în meciul câştigat, sâmbătă, în deplasare, cu scorul de 2-1, în faţa formaţiei Monza, în etapa a XXIV-a a ligii secunde din Italia.

Puşcaş a marcat în minutul 18, după ce gazdele au deschis scorul în minutul 8, prin Valoti. Pentru Pisa a înscris şi Caracciolo, în minutul 65.

George Puşcaş a jucat pe toată durata partidei şi a primit un cartonaş galben în minutul 44. Celălalt român de la Pisa, Marius Marin, a jucat până în minutul 77.

Echipa celor doi este lider în clasament, cu 45 de puncte, cu unul mai mult decât formaţia de pe locul doi, Cremonese. Cremonese are însă un joc în minus. Monza este pe 5, cu 41 de puncte.