Formaţia Tottenham Hotspur a remizat, marţi, în deplasare, scor 1-1, cu echipa Southampton, într-un meci din etapa a XX-a a campionatului Angliei.

Southampton a deschis scorul prin Ward-Prowse, în minutul 25. Tottenham a egalat prin Kane, din penalti, în minutul 41.

În minutul 39, de la Southampton a fost eliminat Salisu.

Alte rezultate din Premier League:

Watford – West Ham 1-4

Au marcat: Dennis ‘4 / Soucek ’27, Benrahma ’29, Noble ’58 (penalti), Vlasic ‘90+2

Crystal Palace – Norwich City 3-0

Au marcat: Edouard ‘8 (penalti), Mateta ’38, Schlupp ‘42

Partida Leicester  - Liverpool are loc tot marţi,

Meciurile Chelsea – Brighton şi Brentford – Manchester City sunt programate miercuri, iar confruntările Everton – Newcastle şi Manchester United – Burnley se vor disputa joi.

Lider în clasament este Manchester City, cu 47 de puncte, urmată în top 3 de Liverpool – 41 de puncte (18 jocuri) şi Chelsea – 41 de puncte (19 jocuri). West Ham este pe locul 5, cu 31 de puncte (19 jocuri), iar Tottenham este pe 6, cu 30 de puncte (17 jocuri).