Polo: Steaua Bucureşti – Dinamo Bucureşti, scor 15-12, în primul meci din semifinalele Superligii Naţionale

Polo: Steaua Bucureşti – Dinamo Bucureşti, scor 15-12, în primul meci din semifinalele Superligii Naţionale

Echipa Steaua Bucureşti a învins Dinamo Bucureşti, scor 15-12, în primul meci din trei programate în semifinalele Superligii Naţionale. În cealaltă semifinală se duelează campioana CSM Oradea şi Rapid Bucureşti.

Scorul pe reprize a fost 4-1, 3-2, 2-6, 6-3.

Sâmbătă se joacă primul meci şi în cealaltă semifinală, la Oradea, între CSM şi Rapid Bucureşti.

Semifinalele sunt programate în sistemul ”cel mai bun din trei partide”, iar meciurile 2 şi 3 vor avea loc în 29 aprilie, respectiv 3 mai.

Titlul naţional este deţinut de CSM Oradea, care a câştigat în 2025 al 10-lea trofeu din palmares.

 

viewscnt

Articolul de mai sus este destinat exclusiv informării dumneavoastră personale. Dacă reprezentaţi o instituţie media sau o companie şi doriţi un acord pentru republicarea articolelor noastre, va rugăm să ne trimiteţi un mail pe adresa abonamente@news.ro.

Recomandările editorilor
Ultima oră