Campioana Steaua Bucureşti a învins şi sâmbătă vicecampioana CSM Oradea, scor 11-8, în cel de-al doilea meci din cinci programate în finala Superligii Naţionale.

Distribuie pe Facebook Distribuie pe X Distribuie pe Email

Steaua Bucureşti conduce astfel cu 2-0 la general, după ce în prima partidă a finalei a câştigat cu 11-9.

Seria va continua la Oradea, în 26 şi 28 mai, pentru ca un eventual decisiv să aibă loc din nou în Capitală, în 31 mai.

Evenimente
26 mai Energy Road - Energie la tine acasă
10 iunie Perspectivele macroeconomice şi fiscale ale României

În semifinale, Steaua Bucureşti şi CSM Oradea au dispus cu 3-0 la general de Rapid Bucureşti, respectiv de Dinamo Bucureşti.

Învinsele au jucat şi ele, vineri, prima partidă din cinci pentru bronzul naţional, iar Dinamo s-a impus cu scorul de 8-7. Sâmbătă, Dinamo a obţinut a doua victorie, scor 15-10 şi are 2-0 la general.

 

viewscnt
Urmărește-ne și pe Google News

Articolul de mai sus este destinat exclusiv informării dumneavoastră personale. Dacă reprezentaţi o instituţie media sau o companie şi doriţi un acord pentru republicarea articolelor noastre, va rugăm să ne trimiteţi un mail pe adresa abonamente@news.ro.