Polo: Campioana CSM Oradea, prima finalistă a Superligii Naţionale, după a doua victorie cu Rapid Bucureşti

Polo: Campioana CSM Oradea, prima finalistă a Superligii Naţionale, după a doua victorie cu Rapid Bucureşti
FOTO: CSM Oradea

Campioana CSM Oradea este prima finalistă a Superligii Naţionale, după ce a învins miercuri, în deplasare, formaţia Rapid Bucureşti, scor 17-12, în a doua partidă din trei programate în semifinalele competiţiei.

Scorul pe reprize 6-3, 4-3, 3-1, 4-5.

În prima partidă, la Oradea, campioana a câştigat cu scorul de 19-17, iar cu 2-0 la general se califică în finală.

În cealaltă semifinală, Steaua Bucureşti conduce Dinamo Bucureşti cu 1-0 la general, după victoria cu 15-12 în primul meci. A doua partidă se va disputa joi. Un eventul meci decisiv este programat în 3 mai.

Titlul naţional este deţinut de CSM Oradea, care a câştigat în 2025 al 10-lea trofeu din palmares.

 

viewscnt

Articolul de mai sus este destinat exclusiv informării dumneavoastră personale. Dacă reprezentaţi o instituţie media sau o companie şi doriţi un acord pentru republicarea articolelor noastre, va rugăm să ne trimiteţi un mail pe adresa abonamente@news.ro.

Recomandările editorilor
Ultima oră