Cosmin Moţi a marcat un gol din penalti pentru echipa bulgară Ludogoreţ Razgrad, miercuri seară, în meciul de pe teren propriu cu formaţia cehă Viktoria Plzen, scor 2-0, în prima manşă a play-off-ului Ligii Campionilor.

Moţi, integralist la gazde, a înscris din penalti în minutul 51. Celălalt gol a fost marcat de Misidjan, în minutul 64.

La Ludogoreţ a intrat pe teren şi Claudiu Keşeru, în minutul 81, în locul lui Misidjan.

Tot miercuri, echipa israeliană Hapoel Beer Sheva, cu Ovidiu Hoban pe teren până în minutul 79, a fost învinsă în deplasare, cu scorul de 5-2, de gruparea scoţiană Celtic Glasgow. Au marcat Rogic ‘9, Griffiths ’39, ‘45+1, Dembele '73 şi Brown '85 pentru Celtic, respectiv Maranhao ’55 şi Melikson ‘57. Hoban a pasat decisiv la golul lui Maranhao.

Alte rezultate din play-off-ul LC:

FC Porto (Portugalia) - AS Roma (Italia) 1-1

Au marcat: Andre Silva ’61 (penalti) / Felipe ’21 (autogol)

AS Roma a jucat în inferioritate numerică din minutul 41, când a fost eliminat Vermaelen.

Villarreal (Spania) - AS Monaco (Franţa) 1-2

Au marcat: Pato ’36 / Fabinho ‘3 (penalti), Bernardo Silva '72

În minutul 86, de la AS Monaco a fost eliminat Mendy.

Dundalk FC (Irlanda) - Legia Varşovia (Polonia) 0-2

Au marcat: Nikolici '56 (penalti), Prijovici '90+4