Echipa Pisa a fost învinsă duminică la Bolzano, de FC Südtirol, scor 1-2, într-un meci contând pentru etapa a patra din Serie B. Jucătorii români Adrian Rus şi Olimpiu Moruţan au fost titulari.

Pisa a deschis scorul prin internaţionalul moldovean Artur Ioniţă, în minutul 23, iar FC Südtirol a revenit în joc şi a câştigat prin dubla lui Matteo Rover, care a înscris în minutele 35 şi 62, ambele goluri din penalti.

Olimpiu Moruţan şi Marius Marin au fost integralişti, Adrian Rus a fost titular şi a ieşit de pe teren în minutul 83, fiind înlocuit cu De Vitis.

Pisa se află pe locul 19, penultimul, în clasament, cu un singur punct.