Partida dintre echipele Steaua Bucureşti şi Dinamo Bucureşti, din manşa secundă a semifinalelor Cupei Ligii Adeplast, se va disputa la 1 martie, de la ora 20.00, a anunţat, marţi, site-ul oficial al LPF.
În meciul tur, Dinamo s-a impus, pe teren propriu, cu scorul de 4-1.
Returul celeilalte semifinale din Cupa Ligii Adeplast, dintre formaţiile Poli Timişoara şi ASA Târgu Mureş, va avea loc la 28 februarie, tot de la ora 20.00. În tur, Poli Timişoara a câştigat, în deplasare, cu scorul de 4-2.
Întâlnirea CSM Poli Iaşi - Astra Giurgiu, restanţă din etapa a XXIII-a a Ligii I, a fost programată la 2 martie, de la ora 20.00. LPF a decis amânarea partidei de la Iaşi, programată, vineri, de la ora 20.00, deoarece terenul Stadionului Emil Alexandrescu era îngheţat, iar instalaţia de încălzire nu funcţiona.




























