Galatasaray a terminat la egalitate, scor 2-2 (2-1), meciul disputat, duminică, în deplasare, cu Kasimpaşa, în etapa a III-a a campionatului turc de fotbal.

Cicâldău a deschis scorul pentru oaspeţi, în minutul 32, după o pasă a lui Ovidiu Moruţan, aflat la primul meci în tricoul "cim-bom".

Akturkoglu a ridicat scorul la 2-0, în minutul 38.

Gazdele au revenit, însă, şi au egalat, prin reuşitele lui Jorgensen '45+2 şi Bozok '66.

Cicâldău a fost schimbat la pauză, cu Antalyali, iar Moruţan, în minutul 73, de Feghouli.

După acest rezultat, Galatasaray este pe locul 2, cu şapte puncte, la egalitate cu Beşiktaş, de pe locul I, şi cu Konyaspor, de pe lcoul 3.

Kasimpaşa ocupă locul 8, cu cinci puncte.