Olympique Lyon a învins, vineri, în deplasare, cu scorul de 3-2 (1-2), echipa Bordeaux, în etapa a XXXIV-a a campionatului francez de fotbal, Ligue 1.

Gazdele au condus la pauză cu 2-1, după golurile lui Briand '34 şi Nicolas de Preville '38, respectiv Memphis Depay '14. Oaspeţii au întors scorul în repriza a doua, prin Cornet '67 şi Moussa Dembele '85.

Jovanovici (Bordeaux) a fost eliminat, în minutul 73.

În urma acestui rezultat, Lyon şi-a consolidat locul pe podium, cu 62 de puncte. Lider şi campioană deja este PSG, cu 84 de puncte, urmată de Lille, cu 65 de puncte, iar pe locul 4 este Saint-Etienne, cu 56 de puncte. Bordeaux ocupă locul 14, cu 38 de puncte.