CS Universitatea Craiova a învins, marţi, cu scorul de 3-1 (0-1), echipa WSG Tirol, într-un meci din cadrul cantonamentului pe care îl efectuează în Austria.

Conduşi din minutul 21, elevii lui Marinos Ouzounidis au întors scorul după pauză, prin reuşietele lui Bălaşa '58, Markovici '68 şi Ofosu '87.

Echipa din Tirol a ocupat locul 6 în ediţia trecută a campionatului austriac.

Într-un joc amical din cadrul cantonamentului efectuat în Slovenia, FC U Craiova a remizat, scor 1-1 (1-1), cu NK Bravo Ljubljana, lcoul 5 în ediţia trecută a campionatului sloven.

Ambele goluri au fost marcate de jucătorii echipei oltene, Baeten '10 şi Huyghebaert '15, autogol.