Norvegianul Moses Mawa a semnat cu Sepsi

Norvegianul Moses Mawa a semnat cu Sepsi
FOTO: Facebook Sepsi OSK

Clubul Sepsi Sfântu Gheorghe anunţă, vineri, că a obţinut serviciile atacantului norvegian Moses Mawa.

Atacantul central norvegian, în vârstă de 29 de ani, a semnat un contract valabil până la finalul sezonului 2025-2026, cu opţiune de prelungire.

Moses Mawa a jucat ultima oară la Hamkam, dar a mai evoluat în carieră la mai multe echipe din Norvegia, printre care Kristiansund, Strømsgodset, KFUM, Bærum, Lyn şi Holmlia SK.

viewscnt

Articolul de mai sus este destinat exclusiv informării dumneavoastră personale. Dacă reprezentaţi o instituţie media sau o companie şi doriţi un acord pentru republicarea articolelor noastre, va rugăm să ne trimiteţi un mail pe adresa abonamente@news.ro.

Află mai multe despre
Recomandările editorilor
Ultima oră