Slavia Praga a învins, duminică, pe teren propriu, cu scorul de 2-0 (2-0), echipa Mlada Boleslav, în etapa a XVIII-a a campionatului ceh de fotbal.

Gazdele au deschis scorul în minutul 31, prin Bah, care a reluat în plasă o minge centrată de Nicolae Stanciu şi "bâlbâită" în careu de mai mulţi jucători.

Mijlocaşul român a marcat golul de 2-0, în minutul 40, cu un şut puternic, cu stângul, la vinclu, de pe partea dreaptă, din interiorul careului.

Stanciu a fost titular şi a jucat până în minutul 75, când a fost înlocuit de Ibrahim Traore.

Slavia Praga ocupă locul 1 în clasament, cu 47 de puncte, fiind urmată de Viktoria Plzen, cu 44 de puncte, şi de Sparta Praga, cu 39 de puncte.

Mlada Boleslav este pe locul 8, cu 23 de puncte.