Monica Niculescu a pierdut finala de dublu la Trophee Clarins

Monica Niculescu a pierdut finala de dublu la Trophee Clarins

Perechea Monica Niculescu/Lin Zhu (România/China) a pierdut, sâmbătă, finala probei de dublu din cadrul turneului de categorie WTA 125 Trophee Clarins, de la Paris.

Niculescu şi colega sa au fost învinse de echipa Asia Muhammad/Aldila Sutjiadi (SUA/Indonezia), 7-6 (3), 4-6, 11-9, în două ore şi două minute.

Câştigătoarele turneului au obţinut 5220 de euro şi 125 de puncte, iar Niculescu şi Zhu au primit 3.740 de euro şi 81 de puncte.

 

viewscnt

Articolul de mai sus este destinat exclusiv informării dumneavoastră personale. Dacă reprezentaţi o instituţie media sau o companie şi doriţi un acord pentru republicarea articolelor noastre, va rugăm să ne trimiteţi un mail pe adresa abonamente@news.ro.

Recomandările editorilor