Fundaşul Mihai Bălaşa a obţinut un penalti în partida pe care echipa sa, Trapani, a terminat-o la egalitate, luni, pe teren propriu, scor 2-2 (1-0), în faţa formaţiei Ternana, într-un meci din etapa a IX-a a ligii secunde italiene, informează Gazzetta dello Sport.

Bălaşa, care a fost introdus pe teren în minutul 76, a obţinut un penalti transformat de Petkovici, în minutul 90+3.

Primul gol al gazdelor a fost marcat de Ciaramitaro, în minutul 34, în timp ce pentru oaspeţi au înscris Avenatti '64 şi La Gumina '69.

În urma acestei remize, Trapani a rămas pe locul 22 în clasament, ultimul, cu şase puncte.