Medalie de aur pentru echipajul României de patru plus unu rame la CM Under 23 de la Racice

Medalie de aur pentru echipajul României de patru plus unu rame la CM Under 23 de la Racice

Echipajul de patru plus unu rame (BW4+) al României, format din Adriana Surupăceanu, Ioana-Mădălina Moroşan, Lorena Constantin, Iuliana Timoc şi Victoria Ştefania Petreanu, a cucerit, sâmbătă, medalia de aur la Campionatele Mondiale Under 23 de la Racice (Cehia).

Echipajul român a terminat cursa cu 7:12.79, fiind urmat de Germania (7:14.63) şi de Italia (7:15.39).

Echipajul de dublu rame masculin (BM2-), compus din Andrei Mândrilă şi Alexandru-Laurenţiu Danciu, a terminat pe locul 5 în Finala A.

În Finala A a probei de patru vâsle feminin (BW4x), echipajul format din Patricia Cireş, Emanuela-Ioana Ciotău, Andrada-Maria Morosanu şi Georgiana-Simona Huc a ocupat locul 6.

viewscnt

Articolul de mai sus este destinat exclusiv informării dumneavoastră personale. Dacă reprezentaţi o instituţie media sau o companie şi doriţi un acord pentru republicarea articolelor noastre, va rugăm să ne trimiteţi un mail pe adresa abonamente@news.ro.

Recomandările editorilor
Ultima oră