Meciul UTA - ASU Poli Timşoara, disputat, marţi, la Şiria, în etapa a XXXI-a a Ligii a II-a, a fost oprit în minutul 61, la scorul de 0-0, după ce jucătorii oaspeţi au părăsit terenul.

Partida a început cu o întârziere de aproape zece minute, din cauza faptului că numeroşi suporteri timişoreni nu au fost lăsaţi să intre pe teren. Potrivit Digi Sport, jandarmii au considerat că numai 70 din aproximativ 300 ar fi trebuit să aibă acces pe arenă.

Toţi fanii echipei Poli au rămas în afara arenei şi şi-au încurajat de acolo favoriţii. În semna de solidaritate, şi suporteri arădeni au rămas în afara stadionului

20 mai - Evenimentul News.ro “Energy Road - Energie la tine acasă”. Parteneri: AS & Partners, FPPG, Delgaz Grid, Hidroelectrica, Nuclearelectrica, Premier Energy, Romgaz
30 mai - Maratonul Fondurilor Europene. Parteneri: BCR, BRD, CEC
4 iunie - Eveniment Profit.ro: Piaţa imobiliară românească sub spectrul crizei occidentale. Ediţia a IV-a. Parteneri: 123Credit, Cushman and Wakefield
6 iunie - Maratonul Energiei

În minutul 60, jucătorii timişoreni au refuzat să mai evolueze în semn de protest faţă de interzicerea accesului propriilor suporteri şi au ieşit de pe teren. La scurt timp, arbitrul de centru Florin Mazilu a fluierat sfârşitul partidei.

În minutul 38, Sorescu (Poli) a ratat un penalti.