Meciul Emmen - ADO Den Haag a fost întrerupt, sâmbătă, 17 minute din cauza spectacolului pirotehnic făcut de fanii gazdelor, informează lequipe.fr.

Partida, contând pentru etapa a XII-a a primei ligi olandeze, s-a disputat fără spectatori, însă suporterii formaţiei gazdă au creat un spectacol pirotehnic în afara stadionului. Fumul a ajus pe teren şi a făcut imposibilă continuarea partidei.

În minutul 14, după ce Besuijen (Den Haag) a deschis scorul, în minutul 6, jucătorii celor două echipe au mers la vestiare. După 17 minute, partida a continuat şi a fost dusă la bun sfârşit. Gazdele au egalat, în minutul 72, prin Miguel Araujo, şi rezultatul final a fost 1-1.

La oaspeţi, fundaşul Andrei Raţiu a intrat pe teren, în minutul 67, în locul lui Bilal Ould-Chikh.

După 12 etape, Emmen este pe locul 18, ultimul, cu patru puncte, iar Den Haag este penultima, cu şapte puncte.