Marius Copil a fost eliminat în sferturi la Bangkok

Marius Copil a fost eliminat în sferturi la Bangkok
FOTO: frt.ro

Tenismanul Marius Copil, cap de serie numărul 3 şi locul 132 ATP, a fost eliminat, vineri, în sferturile de finală ale turneului challenger de la Bangkok (Thailanda), dotat cu premii în valoare totală de 50.000 de dolari.

Copil a fost învins de germanul Maximilian Marterer, al şaptelea favorit al competiţiei şi locul 176 ATP, scor 6-4, 7-6 (8), într-o oră şi 26 de minute.

Pentru participarea în sferturi de finală la Bangkok, Copil va primi 15 puncte ATP şi un cec în valoare de 1.460 de dolari.

viewscnt

Articolul de mai sus este destinat exclusiv informării dumneavoastră personale. Dacă reprezentaţi o instituţie media sau o companie şi doriţi un acord pentru republicarea articolelor noastre, va rugăm să ne trimiteţi un mail pe adresa abonamente@news.ro.

Află mai multe despre
Recomandările editorilor
Ultima oră