Lupte: Maria Magdalena Panţîru, medalie de bronz la Campionatul European de Seniori U23

Lupte: Maria Magdalena Panţîru, medalie de bronz la Campionatul European de Seniori U23
FOTO: Facebook FRL

Sportiva Maria Magdalena Panţîru (65 kg) a câştigat vineri medalia de bronz la Campionatul European de Seniori U23, din Serbia.

Panţîru a învins-o în finala mică pe Bianca Contraffato (Italia), cu 8-0.

În urmă cu o zi, Ana Maria Puiu (59 kg) a adus prima medalie, tot un bronz. Luptătoarea noastră s-a impus categoric în finala mică, scor 13-3, în faţa Viktoriei Boynova (Bulgaria).

viewscnt

Articolul de mai sus este destinat exclusiv informării dumneavoastră personale. Dacă reprezentaţi o instituţie media sau o companie şi doriţi un acord pentru republicarea articolelor noastre, va rugăm să ne trimiteţi un mail pe adresa abonamente@news.ro.

Recomandările editorilor
Ultima oră