Lupte: Bronz european pentru România la U23, în Serbia

Lupte: Bronz european pentru România la U23, în Serbia
FOTO: Facebook FR Lupte

Sportiva Ana Maria Puiu (59 kg) a adus joi prima medalie pentru România la Campionatul European Seniori U23 din Serbia.

Luptătoarea română s-a impus categoric în finala mică, scor 13-3, în faţa Viktoriei Boynova (Bulgaria), asigurându-şi astfel prezenţa pe podiumul european.

Tot joi seară, Ana Maria Rotaru (50 kg) a cedat la limita finala mică, scor 2-2, în faţa sportivei Svenja Jungo (Elvetia), încheind Campionatul European U23 pe locul 5.

viewscnt

Articolul de mai sus este destinat exclusiv informării dumneavoastră personale. Dacă reprezentaţi o instituţie media sau o companie şi doriţi un acord pentru republicarea articolelor noastre, va rugăm să ne trimiteţi un mail pe adresa abonamente@news.ro.

Recomandările editorilor
Ultima oră